Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

koniec rokuW piątek, 29 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Wszyscy uczniowie spotkali się tego dnia o godzinie 8:00 na apelu kończącym rok szkolny, aby po 10 miesiącach ciężkiej pracy odebrać świadectwa i nagrody za wytrwałość w szkolnych zmaganiach!

Nowy numer "Kropki"

kropka1Ukazał się nowy numer szkolnej gazetki "Kropki". Wszystkie zawarte w niej artykuły są autorstwa uczniów naszej szkoły. Nad opracowaniem merytorycznym czuwają panie Aleksandra Charlikowska i Elżbieta Fedro, natomiast nad składem i opracowaniem graficznym, pan Marcin Bubel.
Serdecznie zapraszamy do lektury
.
(Życie szkoły → Gazetka szkolna)

Wyjście do biblioteki osiedlowej

bibliotekaW środę, 27 czerwca uczniowie klas młodszych uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w zaprzyjaźnionej Filii Nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej, która znajduje się przy ul. Kolistej. Spotkania mają charakter cykliczny i trwają już dobrych parę lat.
Do zapoznania się z opisem tych zajęć zapraszamy do zakładki: Życie szkoły → Spotkania cykliczne → Zajęcia biblioteczne.

Międzyszkolny konkurs recytatorski

recytatorski121 czerwca upłynął w naszej szkole w atmosferze przepełnionej poezją. Odpowiedzialnym za ten nastrój był, tradycyjnie odbywający się w czerwcu, Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Oprócz reprezentacji naszej szkoły uczestniczyli w nim także uczniowie z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych w Wierzbicach oraz nasi nowi goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 8 we Wrocławiu. Gościem specjalnym był chór Zielone Nutki z panią Anną Stroińską ze Szkoły Podstawowej nr 75. W konkursie wzięło udział 11 recytatorów. Komisja składała się z 4 jurorów. Każdy mógł przyznać maksymalnie 10 punktów.
Oto miejsca z podium:
 I miejsce: Angelika Pawłowska (SP 116)
                 "Smog i smok" - Stefan Pastuszewski
 II miejsce: Wiktoria Wojciechowska (SOSW nr 8)
                  "Żaba i bocian" - Agnieszka Frączek
 III miejsce: Paula Nolbert (ZSS w Wierzbicach)
                   "Tchnienie przyrody"
 wyróżnienia: Daniej Grabowski (SOSW nr 8)
                        "Wielbłąd i góry" - Agnieszka Frączek
                      Katarzyna Mąkosa (SP 116)
                        "Wycieczka" - Władysław Ścisłowski
Organizatorami konkursu były: pani Katarzyna Mazurkiewicz
                                                  i pani Wanda Swórska.

Wyjście do Humanitarium

humanitarium
20 czerwca
w ramach podsumowania i zakończenia gimnazjalnego projektu ekologicznego klasy II/IIIgc odbyło się ogólnoszkolne wyjście do Humanitarium. Uczniowie, w zależności od grupy wiekowej, wzięli udział w następujących warsztatach: "Twarożkowe farbki", "Pachnące laboratorium" oraz "Plastik z mleka". Ponadto wszyscy świetnie bawili się oglądając wystawę, która za pomocą interaktywnych eksponatów i nowoczesnych multimediów poprowadziła nas w radosną podróż przez anatomię człowieka, świat zmysłów, ekologię i energię, fizykę, medycynę oraz genety. Nie ominęliśmy także sali multimedialnej, gdzie mogliśmy uczestniczyć w znakomitej zabawie dzięki multimedialnej aplikacji podłogi interaktywnej. Wyjście zorganizowała pani Aneta Wolańska.