Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

koniec rokuW piątek, 28 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Wszyscy uczniowie spotkali się tego dnia o godzinie 8:30 na apelu kończącym rok szkolny, aby po 10 miesiącach ciężkiej pracy odebrać świadectwa i nagrody za wytrwałość w szkolnych zmaganiach! Dwie uczennice, Aleksandra Westfal i Dominika Wesołowska zostały absolwentkami naszego Gimnazjum. Uczniowie Wiktor Downar i Kornel Korynek zostali absolwentami Szkoły Podstawowej i od września będą kontynuować naukę w naszej szkole jako gimnazjaliści. Seredcznie gratulujemy wszystkim Uczniom osiągniętych wyników!

Nowy numer "Kropki" 23/2013

kropka2Zapraszamy do lektury najnowszego numeru szkolnej gazetki "Kropki". Autorami artykułów są uczniowie naszej szkoły.
(Życie szkoły → Gazetka szkolna)

Rajd pod hasłem "Kochamy zwierzęta i wakacje"

rajd2W środę, 26 czerwca, odbył się tradycyjny czerwcowy rajd. W tym roku pogoda pokrzyżowała nam nieco plany i zamiast w plenerze, szukaliśmy zadań w szkolnych zaułkach. W rajdzie "Kochamy zwierzęta i wakacje" brało udział 5 mieszanych grup (czerwona, żółta, różowa, zielona i niebieska). Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć i wykonać 9 zadań schowanych w różnych miejscach szkoły. Rajd wygrała grupa niebieska: Małgosia Blass, Magda Tracz, Tomek Rudnicki z wynikiem 57 punktów, II miejsce grupa zielona: Marcin Rakowski, Asia Turek, Kamil Rybak, Wiktor Downar uzyskując 51 punktówIII miejsce grupa czerwona: Mateusz Nędzyńki, Mikołaj Wolanik, Dominik Turek, Patrycja Szot, Kamil Meckier, Marcin Błasiak zdobywając 50 punktów. Najtrudniejsze okazało się zadanie dotyczące uzupełnienia brakujących wyrazów w wierszu o słoniu Trąbalskim Juliana Tuwima. Ciekawe okazało się zadanie dotyczące przepisu na radość i listu z wakacji z użyciem podanych wyrazów.

Wycieczka do lasu pod Oławą

lasPani przewodnik Helena Bęben - Jaworska po raz kolejny zaprosiła nas na wycieczkę. Tym razem, w czwartek 20 czerwca, pojechaliśmy do lasu pod Oławą. Choć autobus spóźnił się dwie godziny, a z nieba lał się żar, wycieczka była bardzo udana. Pan leśniczy opowiedział nam o zwierzętach zamieszkujących tamtejsze lasy i pokazał ciekawe okazy drzew. Szkoda, że zabrakło czasu na zabawy w lesie i bliższe spotkanie z przyrodą. Możemy jednak powiadomić wszystkich: w lesie są już jagody! Bardzo smaczne!

Konkurs o prawach dziecka w Wierzbicach

prawa dzieckaWe wtorek, 18 czerwca zostaliśmy zaproszeni do szkoły w Wierzbicach na konkurs o prawach dziecka. Zadania okazały się niezbyt trudne i dwoma punktami pokonaliśmy gospodarzy. Najważniejsza dla wszystkich była jednak dobra zabawa. Gospodarze nie czuli do nas urazy i oprowadzili po swoim wspaniałym parku, gdzie mimo wielkiego upału mogliśmy zaznać nieco ochłody. W tamtejszej szkole uczą się obecnie dwie nasze koleżanki, które kiedyś chodziły do naszej szkoły. Miło spotkać znajome twarze i odświeżyć znajomość. Spotkanie z rówieśnikami ze szkoły w Wierzbicach było jednak bardzo krótkie, dlatego wszyscy obiecali sobie, że w przyszłym roku ponownie się spotkamy.

Szkoła Podstawowa nr 116 i Gimnazjum nr 52 w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu

ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław, tel./fax: 71/373 88 88

Powered by Joomla 1.7 Templates