Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

koniec rokuZakończenie roku szkolnego 2015/2016 Szkoły Podstawowej nr 116 i Gimnazjum nr 52 odbyło sie 24 czerwca 2016 roku o godzinie 8:30.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się natomias 1 września 2016 roku o godzinie 8:00.

Dzień Młodego Sportowca - Olimpiady Specjalne!

sportowiec21 maja na Hali Koło w Warszawie 70 Młodych Sportowców z rodzinami wzięło udział w pikniku rodzinnym, podczas którego odbył się trening Młodego Sportowca i trening piłkarski na wesoło! Poza sportem uczestnicy mogli odpoczywać w strefie ciszy i zabawy. Na koniec otrzymali wiele niespodzianek i prezentów z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Reprezentantami Dolnego Śląska była uczennica z naszej szkoły wraz z bratem i koleżanką.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z Dnia Młodego Sportowca (klik :) wraz z uczestnikami Teresą Jastrzębską, Antonim Jastrzębskim i Jagodą Usacz :) Ta uroczystość to inicjatywa założenia Klubu Młodego Sportowca przy SP 116 dla uczniów z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z Panią Edyta Jastrzębską (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku".
Gratulujemy Młodym Sportowcom!

Warsztaty kulinarne "Zdrowe przekąski"

kulinarny11 maja z okazji Święta Szkoły odbyły się w kuchni dydaktycznej warsztaty kulinarne. Tematem były "Zdrowe przekąski".
Zgłosiło się bardzo wielu uczestników, zarówno z klas starszych i młodszych. Najpierw rozmawialiśmy o zdrowym żywieniu, a następnie uczniowie przygotowywali owocowe szaszłyki i lody owocowe, płatki owsiane z jogurtem i owocami, koreczki z warzyw, wafle ryżowe z białym serem i kolorowymi warzywami. Dzieci i młodzież miały za zadanie wszystkie produkty obrać, pokroić i zdegustować. Miło było popatrzeć na ich wysiłek, zapał do pracy i zadowolenie przy konsumpcji samodzielnie zrobionych "zdrowych przekąsek".
Elżbieta Goldwasser, Izabella Wawrzyniak

Konkurs plastyczno-konstrukcyjny "Eko-zabawka"

plastyczny19 maja ogłoszono wyniki II Szkolnego konkursu plastyczno-konstrukcyjnego "Eko-zabawka" w kategorii sprzęt RTV i AGD.
Celami konkursu było:
- propagowanie recyklingu, jako możliwości tworzenia ciekawych form przestrzennych;
- pogłębianie wiedzy na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska;
- rozwijanie wyobraźni przestrzennej i kreatywności uczniów;
- rozwijanie sprawności manualnych i zainteresowań projektowaniem;
Czworo uczniów klas od 0-VI zaprojektowało i wykonało z pomocą rodziców, z materiałów ekologicznych, bardzo pomysłowe prace.
Uczniowie:
Mateusz Stach, kl. "0", I miejsce

Teresa Jastrzębska, kl."0", I miejsce
Piotr Siejwa, kl. IIa, I miejsce
Mikołaj Wolanik, kl VI, I miejsce
Gratulujemy!

Święto Szkoły

logo szkolyW dniach od 9 do 13 maja obchodziliśmy Święto naszej Szkoły. Z tej okazji odbyły się różne konkursy.
Szkoła Podstawowa nr 116 i Gimnazjum nr 52 w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu

ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław, tel./fax: 71/373 88 88

Powered by Joomla 1.7 Templates