Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 (2)

rozpoczecieRozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbyło się w poniedziałek, 1 września. Uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. Teraz już trzeba zakasać rękawy i zabrać się do pracy.
Życzymy Wszystkim, żeby była lekka i przyjemna :)


Zakończenie roku szkolnego 2014 / 2015

koniec rokuW piątek, 26 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014 / 2015. Pożegnaliśmy uczniów III klasy gimnazjum: Angelikę, Pawła, Marcina i Pawła. Było wiele wspomnień i wzruszeń.

Konkurs na najlepszy Samorząd Uczniowski

SUW roku szkolnym 2014/2015 wzięliśmy udział w konkursie na najlepszy Samorząd Uczniowski wśród wrocławskich gimnazjów. W kategorii "całokształt działalności" zdobyliśmy III miejsce i tym samym zdobyliśmy nagrodę pieniężną w kwocie 3000 zł. Uzasadniając swój wybór, Jury w działalności naszego Samorządu podkreśliło:
- walkę ze stereotypem niepełnosprawności poprzez ukazywanie własnych
  możliwości, 

- kreowanie wydarzeń kulturalnych, naukowych i innych,
- działania w których zaangażowana jest znaczna część społeczeństwa
  szkolnego,  

- podejmowanie działań charytatywnych,
- realizację projektu edukacyjnego „Uczeń kulturalny i życzliwy”.
Serdecznie gratulujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego w składzie: Paweł Kulczycki, Angelika Pawłowska, Anna Ślusarczyk, Marcin Błasiak, Paweł Łaptos, Wojciech Mitkiewicz i Agnieszka Ślusarczyk oraz wszystkim Uczniom.

"Szkoła w mieście" - Historia podróży

szkola w miescie19 czerwca odbyło się dziesiąte wyjście w ramach "Szkoły w mieście". Uczestniczyli w nim uczniowie klas I/IIga, II/IIIga i IIIgb. Miejscem wydarzenia było Muzeum Powozów w Galowicach, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych pt. "Historia podróży" oraz w warsztatach zielarskich. Rozmawialiśmy o ziołowym ogródku i zrobiliśmy zapachowe torebki. Wysłuchaliśmy też zajęć na temat koni, podczas których dowiedzieliśmy się o rasach, budowie i pochodzeniu tych pięknych zwierząt.

"Szkoła w mieście" - Ziarno i zboże

szkola w miescie18 czerwca odbyło się dziesiąte wyjście w ramach "Szkoły w mieście". Uczestniczyli w nim uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIIa, Va i VIa. Miejscem wydarzenia było Muzeum Powozów w Galowicach, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. "Ziarno i zboże, czyli ekologiczne rolnictwo kiedyś i dziś" oraz w zajęciach muzealnych pt. "Historia podróży". Obejrzeliśmy proces mielenia mąki i wyklejaliśmy powozy różnymi ziarnami. Zajęcia bardzo nam się podobały i zdobyliśmy wiele ciekawych wiadomości.

Szkoła Podstawowa nr 116 i Gimnazjum nr 52 w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu

ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław, tel./fax: 71/373 88 88

Powered by Joomla 1.7 Templates