Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

koniec rokuZakończenie roku szkolnego 2016/2017 Szkoły Podstawowej nr 116 i Gimnazjum nr 52 odbyło sie 23 czerwca 2017 roku.Wycieczka do Kłodzka

pociagW dniu 20 maja uczniowie klasy IIg wraz z rodzicami oraz paniami Olą Charlikowską i Elą Fedro byli na wycieczce w Kłodzku. Na miejsce dojechaliśmy pociągiem. Zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką, Rynek oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Na końcu spacerowaliśmy po moście św. Jana. Humory i pogoda dopisały :)

Wizyta u Prezydenta Wrocławia

prezydentW piątek 12 maja odwiedziliśmy prezydenta Rafała Dutkiewicza. Zwiedziliśmy siedzibę prezydenta, salę obrad Rady Miejskiej. Każdy przez chwilę mógł posiedzieć na fotelu prezydenta, zadać pytanie i zdobyć autograf. Będziemy miło wspominać to spotkanie.

Święto Zespołu Szkół nr 21

szkolaW dniach 08-12 maja w naszej szkole obchodziliśmy święto Zespołu Szkół nr 21. Z tej okazji każdy dzień przewidywał różne atrakcje dla naszych uczniów. W poniedziałek odbyły się dla klas starszych warsztaty Wiedzy o Wrocławiu oraz warsztaty czytelnicze "Bajki". Wtorek był dniem bardziej praktycznym, bowiem odbyły się klasowe warsztaty kulinarne "Wiosenne sałatki". Brali w nich udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Tematem przewodnim były wiosenne sałatki z jajkiem. Wszyscy bardzo się napracowali. Potrawy były piękne i smaczne jak widać na zdjęciach. Potem nastąpiła degustacja. W środę klasy młodsze brały udział w warsztatach edukacyjnych "Nasz Wrocław". Uczniowie dyskutowali o tym, jak mieszkamy we Wrocławiu. Czwartek był dniem, w którym odbyły się Małe Formy Teatralne, pracowicie przygotowywanym przez wszystkie klasy i wystawione przed publicznością. Uczniowie przedstawili m.in. wiersz  "Okulary", "Małpa w kąpieli", "Żaba", scenki z bajek "Czerwony Kapturek", "Smok". Wszystkie klasy wypadły wspaniale, a każdy uczeń okazał się zawodowym aktorem. W piątek odbył się apel podsumowujący Święto Szkoły z uroczystym wręczeniem dyplomów, miał też miejsce konkurs muzyczny dla klas starszych.

Warsztaty AAC - CZYTAMY KSIĄŻKI

aac w2Tym razem nasi uczniowie, ich rodzice i rodzeństwo spotkali się, aby wspólnie poczytać książki. Każdy uczeń miał swój debiut aktorski ;) czytał książkę przed zebraną widownią. Pomiędzy czytaniem bawiliśmy się i śpiewaliśmy piosenki, a WIELKANOCNE BINGO przyniosło dużo śmiechu i szczyptę  ozytywnej rywalizacji. DZIĘKUJEMY serdecznie rodzicom za tak liczne przybycie oraz naszym uczniom za aktywny udział :)
MOŻNA NA WAS LICZYĆ!!! :)

Szkoła Podstawowa nr 116 i Gimnazjum nr 52 w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu

ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław, tel./fax: 71/373 88 88

Powered by Joomla 1.7 Templates