nauczyciele-bibliotekarze: Halina Kosiek

Biblioteka czynna jest:

od poniedziałku do czwartku: 8.00 - 14.30
  w piątek: 8.00 - 13.30

Biblioteka, to nie tylko miejsce wypożyczania książek. Tu oprócz ciekawej lektury, interesującego czasopisma, można przygotować się do zajęć, skorzystać z komputera, wyszukiwać informacje z różnych źródeł, szukać inspiracji do aktywnej i twórczej pracy na rzecz szkoły. Można obejrzeć ciekawe filmy przyrodnicze, historyczne oraz lektury.

Drugim miejscem do cichej pracy jest czytelnia znajdująca się obok biblioteki.
W jednej jej części znajdują się regały z cennym księgozbiorem podręcznym oraz telewizor, dvd i magnetowid umożliwiające oglądanie filmów. Druga część czytelni, to cztery stanowiska komputerowe służące uczniom i nauczycielom. Czytelnia jest czynna w godzinach pracy biblioteki.

Aktualne wiadomości z życia biblioteki umieszczane są na tablicy: „Informacje biblioteczne”, znajdującej się na parterze głównego korytarza szkoły, wzdłuż forum.