Siatkówka rozgrywana na siedząco, dla Dzieci

siatkowka
Poszukujemy niepełnosprawnych dzieci w wieku szkolnym, które chcą grać w piłkę siatkową rozgrywaną na siedząco.

Piłka siatkowa na siedząco jest dyscypliną paraolimpijską. Dyscyplina ta umożliwia dziecku niepełnosprawnemu uczestnictwo w grze zespołowej. Na treningach dzieci niepełnosprawne ćwiczą z dziećmi sprawnymi. Na zajęcia można zapisać dziecko niepełnosprawne oraz jego rodzeństwo lub przyjaciół. Zajęcia rozpoczną się w na przełomie stycznia/lutego 2013 roku. Treningi odbywać się będą raz w tygodniu na terenie Wrocławia. Udział w zajęciach będzie bezpłatny.

Dlaczego warto trenować siatkówkę na siedząco:

- jest to forma świetnej zabawy,
- gra ta podniesie sprawność dziecka,
- gra jest formą atrakcyjnej aktywnej rehabilitacji,
- dziecko ma możliwość podniesienia swojej własnej samooceny i poznania
  swoich nowych możliwości
,
- jest to porcja dodatkowego ruchu, który poprawi zdolność koncentracji dziecka
  co przyczyni się do lepszych wyników w nauce
,
- jest to okazja do poznania nowych przyjaciół zarówno dla dzieci jak i rodziców,
- jest to ciekawy sposób integracji dzieci niepełnosprawnych i zdrowych.

Zajęcia będą prowadzone przez trenera drużyny START WROCŁAW Bożydara Abadżijewa, który jest jednocześnie trenerem Reprezentacji Polski w tej dyscyplinie sportu
.

Zapisy dzieci można zgłaszać telefonicznie lub e-mailowo do Pana trenera.

Telefon: 607 29 68 23,