Rehabilitacja

prowadząca: mgr fizjoterapii Dominika Posadowska 
(Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,
wydział: Fizjoterapia,
specjalizacja: 
Instruktor sportu osób niepełnosprawnych,
Kursy: Kinesiology taping (2009), PNF podstawowy (2012),
PNF specjalistyczny i skoliozy (2017))

 

Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone są z każdym pacjentem indywidualnie, a sposób terapii - metody i środki - dobierane są w zależności od jego potrzeb. W procesie rehabilitacyjnym wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, umożliwiający uzyskiwanie określonych celów. W terapii stosowane są metody specjalne takie jak: PNF, elementy Ortopedycznej Terapii Manualnej wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha, PIR (poizometryczna relaksacja mięśni), masaż funkcyjny.


reh1

Prowadzona jest terapia i profilaktyka przeciw przykurczom mięśniowym, nauka i doskonalenie lokomocji na ruchomym podłożu (bieżni) i przy barierkach oraz nauka prawidłowego poruszania się na wózku. Stosowane są ćwiczenia ogólnousprawniające, wzmacniające mięśnie, zmniejszające zbyt wysokie napięcie mięśniowe, rozluźniające, elongacyjne oraz korygujące wady postawy.

reh2

Podczas zajęć wykonywane są ćwiczenia zwiększające propriocepcję (czucie głębokie) i poczucie schematu własnego ciała. Sala rehabilitacyjna wyposażona jest w sprzęt specjalistyczny: wałki, piłki i taśmy theraband, Therapy Master, bieżnię, rotor, lustro do samodzielnej pracy nad korekcją sylwetki.

Szkoła Podstawowa nr 116 i Gimnazjum nr 52 w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu

ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław, tel./fax: 71/373 88 88

Powered by Joomla 1.7 Templates