Rehabilitacja

prowadzące: Marta Świątek
(mgr fizjoterapii, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu)
      Karolina Frączyk
(mgr fizjoterapii, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)


Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone są z każdym pacjentem indywidualnie, a sposób terapii - metody i środki - dobierane są w zależności od jego potrzeb. W procesie rehabilitacyjnym wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, umożliwiający uzyskiwanie określonych celów. W terapii stosowane są metody specjalne takie jak: PNF, elementy Ortopedycznej Terapii Manualnej wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha, PIR (poizometryczna relaksacja mięśni), masaż funkcyjny.

rehabilitacja1
Prowadzona jest terapia i profilaktyka przeciw przykurczom mięśniowym, nauka i doskonalenie lokomocji na ruchomym podłożu (bieżni) i przy barierkach oraz nauka prawidłowego poruszania się na wózku. Stosowane są ćwiczenia ogólnousprawniające, wzmacniające mięśnie, zmniejszające zbyt wysokie napięcie mięśniowe, rozluźniające, elongacyjne oraz korygujące wady postawy.

rehabilitacja2
Podczas zajęć wykonywane są ćwiczenia zwiększające propriocepcję (czucie głębokie) i poczucie schematu własnego ciała. Sala rehabilitacyjna wyposażona jest w sprzęt specjalistyczny: wałki, piłki i taśmy theraband, Therapy Master, bieżnię, rotor, lustro do samodzielnej pracy nad korekcją sylwetki.

Szkoła Podstawowa nr 116 i Gimnazjum nr 52 w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu

ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław, tel./fax: 71/373 88 88

Powered by Joomla 1.7 Templates