Zajęcia w bibliotece angielskiej

 

Uczniowie gimnazjum realizują program własny United Kingdom, Customs and Traditions dla elementu kulturowego, dotyczący kultury i tradycji krajów Zjednoczonego Królestwa. Program własny został opracowany przez Ewę Latuszkiewicz i od 1996 roku wdrożony do realizacji w Gimnazjum nr 52.
Stanowi on cykl lekcji, które są wplecione w program nauczania języka angielskiego zakończony corocznym, majowym konkursem dotyczącym geografii, tradycji, kultury i historii obszaru Zjednoczonego Królestwa.


W roku szkolnym 2011/2012 została wykonana ewaluacja programu, w wyniku której nastąpiło jego poszerzenie o nowe treści dotyczące Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Program będzie zawierał prezentację multimedialną w programie Power Point oraz projekt konkursu na temat Ameryki.
Elementem dotyczącym realizacji Projektu Nauczania Języka Angielskiego w ZS nr 21 są cykliczne wyjścia do biblioteki angielskiej - British Council we Wrocławiu oraz do biblioteki amerykańskiej - American Corner.

Stanowią one nieodłączny element poznania zbiorów obu bibliotek, umożliwiają uczniom dostęp do materiałów oryginalnych tj. readersów, płyt, książek i czasopism oraz filmów w wersji angielskiej i amerykańskiej.


Podczas lekcji bibliotecznych i warsztatów odbywają się pogadanki, prezentacje, konkursy oraz lekcje z użyciem Internetu, jako środka komunikacji.

Na rok szkolny 2012/2013 zaplanowane zostały warsztaty dotyczące tańców hula oraz zajęć na temat życia na Dzikim Zachodzie w bibliotece American Corner we Wrocławiu.
Ponieważ biblioteki znajdują się w Rynku, nieodłącznym elementem naszych wyjść jest spacer po wrocławskim Rynku.

Przy sprzyjającej pogodzie również chwila odpoczynku na świeżym powietrzu.

Tradycyjnym elementem wyjść do biblioteki jest także wizyta w restauracji. Uczniowie samodzielnie zamawiają i płacą za wybrane przez siebie dania.

Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych wypraw :)Szkoła Podstawowa nr 116 i Gimnazjum nr 52 w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu

ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław, tel./fax: 71/373 88 88

Powered by Joomla 1.7 Templates